Sveti Nikola- jak na plażę w Budvie to na Mikołaja

Budva, Czarnogórska riwiera. Miejsce ciekawe, dobry punkt wypadowy do zwiedzania jak i spot pełen typowych nadmorskich atrakcji. Wszystko się zgadza, jednak moim zdaniem to miejsce ma jeden szczególny minus, brak ciekawej plaży. W tym problemie pomoże nam wypad na pobliską wyspę Sveti Nikola, co znaczy po polsku Święty Mikołaj.

Sveti Nikola - Skała wystająca z wody

Dojazd na wyspę jest bardzo prosty. Musimy udać się w okolicę molo lub portu w Budvie i stamtąd popłyniemy wodną taksówką. Koszt to około 3 euro w dwie strony. Na miejscu jest bar i kilka restauracji. Znajdziemy tam też wypożyczalnię leżaków i parasoli (to dla tych bardziej wygodnych). Ja leżałem na kamieniach bo głównie spędzam czas w wodzie lub wspinając się na okoliczne skałki, a jest ich całkiem sporo! Najwyższy punkt wyspy ma 112 metrów i aby się do niego dostać musimy przejść przez las iglasty. Część północna wyspy to w głównej mierze plaża kamienista i kilka stromo wystających z wody skał. Częstym widokiem są tutaj ludzie skaczący do wody nawet z ponad 15 metrów. Dla mnie hardcore, ale jestem w tej kwestii amatorem 😉

Sveti Nikola - skały wystające z wody

Najciekawsze plaże wyspy są dostępne tylko od strony morza. Zachęcam wszystkich żeglarzy i osoby z łódkami o poszukanie swojej ulubionej. Ja nie miałem takiej możliwości, a bardzo żałuję bo fajnie byłoby opłynąć Sveti Nikola.

Sveti Nikola - widok na Budvę

Dzięki, że przeczytałeś ten krótki wpis. Jeżeli był on dla Ciebie ciekawy to proszę zostaw komentarz!

Dodaj komentarz