Cap de Formentor – Majorka to nie tylko kurorty

Cap de Formentor

Wielu z nas słysząc Majorka, myśli o drogich kurortach dla Niemców i Anglików i nieprzerwanej imprezie. To w większości prawda. Jednak dla osób zdecydowanych na zwiedzanie, ta mała wyspa jaką jest Majorka ma wiele skarbów do zaoferowania. Jednym z nich jest przylądek Formentor (hiszp. Cap de Formentor). Ten najbardziej wysunięty na północ przylądek jest główną atrakcją wyspy. Na wycieczkę w to miejsce warto poświęcić cały dzień, bo widoki jakie tutaj znajdziemy warte są każdej chwili.

Cala Figuera - zejście nad zatokę na wyspie Majorka
Cala Figuera zatoka na wyspie Majorka

Majorka jest miejscem o dobrej infrastrukturze drogowej dlatego dojazd tutaj jest możliwy dzięki wybudowanej już dawno asfaltowej drodze. Jadąc na sam koniec cypla warto zatrzymać się w kilku szczególnych miejscach:

  • El Mirador del Palomar – taras widokowy z dostępnym parkingiem
  • Platja de Formentor – piaszczysta plaża z turkusową wodą
  • Cala Figuera – piękna zatoka z zejsciem prowadzącym po stromym zboczu
  • Far de Formentor – latarnia morska na samym końcu cypla.

Po przyjeździe do latarni Far de Formentor można skorzystać z parkingu dostępnego pod samą latarnią. Bywa na nim dość ciasno dlatego warto uważać, ewentualnie zostawić auto niżej i podejść do latarni pieszo.

Skały w świetle zachodzącego słońca
Cap de Formentor gwarantuje też piękne widoki o zachodzie słońca

Majorka to świetna miejscówa! W tym wpisie dowiesz się wiecej o wewnętrznej części wyspy i miejscowości Valldemossa, która wielu osobom kojarzy się ze Szwajcarją. Jeżeli podobał Ci się ten wpis to zostaw koniecznie komentarz!

Dodaj komentarz